Агроволокно (інша назва «спанбонд») – це унікальний дихаючий матеріал з 100% поліпропілену, який виробляеться шляхом термоскріплення поліпропіленової нитки. Спанбонд не виділяє токсичних речовин, не схильний до гниття, цвілі, дії шкідників.

Агроволокно стійке до агресивних (кислих і лужних) середовищ, саме тому можна вводити рідкі добрива не прибираючи агроволокна. Цей матеріал дозволяє проникати сонячним променям (але є винятки, про що – далі), одночасно захищає від впливу ультрафіолету і прекрасно пропускає вологу. При цьому світло і волога надходить в таких пропорціях, що нормалізує мікроклімат під собою до ідеалу. Тому рослини і грунт, накриті агроволокном, набагато краще себе почувають в даному середовищі і в результаті чого швидше ростуть і плодоносять.

Спектр використання агроволокна майже безмежний, це і овочеві культури, і плодові дерева, і ягоди, і квіти. Всі розуміють, що для підвищення врожаю, потрібен відповідний клімат, тобто потрібна більш висока температура грунту і відсутність застою повітря. Також, потрібна відповідна вологість, але водночас не підвищена. Ще добре б захистити рослини від комах і птахів, але при цьому не закрити сонячне світло. Треба зробити хороший захист від заморозків і граду і ще непогано було б виключити ріст бур’янів, але не знизити при цьому зростання самих рослин або їх якість. Як бачимо, вимог дуже багато, але їх всі дійсно можна вирішити одночасно – треба лише застосувати агроволокно. В Європі ще в 90-их роках більше третини полів покривали агроволокном, бо ефективність його вражає. І саме чудове, що всі перераховані умови можна створити ще ранньою весною.

Чим відрізняється агроволокно?

Різниця між чорним і білим агроволокном, це всього один з декількох критеріїв класифікації.
Другий важливий параметр, це щільність агроволокна. Для одиниць вимірювання щільності використовують вагу матеріалу на 1 м2, наприклад, 50 гр/м2. Якщо ця цифра нижча, значить вага матеріалу на метр квадратний також менша, а значить, товщина волокна зменшується. Колір і вага, це два основних параметри які ми зараз детально розглянемо на прикладах. Найтонше агроволокно вагою 17, 23 гр/м2 безпосередньо викладають на грунт поверх висадженної розсади або насіння, бо завдяки його легкості воно не заважатиме росту навіть самих тендітних рослин. Агроволокно середньої щільності (30-40 гр/м2) має більшу вагу, тому для нього знадобиться легкий каркас. Найщільніше агроволокно має щільність 50 гр./м2, що робить його надійним для самих вітряних районів, насправді більше й не треба, бо з підвищенням щільності знижується паро і світло проникність. Дуже добре підходить через свою міцність для парників і саду. Часто його використовують для укриття кущів і дерев на зиму, для укриття полів в зимовий період, як альтернативу сніжному покрову. Також агроволокно добре пропускає світло, а саме 17 гр/м2 пропускає близько 80% світла, а найбільш щільне 50 гр/м2 – близько 65%. Та найкращею перевагою агроволокна є здатність берегти рослини від заморозків, тип 17 до -2oС, тип 23 до -4oС, тип 30 до -6oС, 40 до -7oС, тип 50 до -8oС. Як бачимо, біле агроволокно має цілий ряд типів і кожен несе деякі відмінності щодо застосування і характеристик. Але в цілому, якщо не вгадати з типом, шкоди не буде, просто ефективність трохи знизиться. І варто відразу сказати, що агроволокно не такий дорогий матеріал, купити його може кожен, навіть для невеликої земельної ділянки. До того ж, при дбайливому догляді, його можна використовувати 2-3 сезони.

Призначення чорного агроволокна зовсім не схоже з білим. Чорне агроволокно застосовується для мульчування. Тобто,якщо під біле волокно проникає світло і рослини під ним ростуть і підіймають його,то під чорним агроволокном не росте нічого взагалі. По-перше воно повністю позбавляє від бур’янів, по-друге – створює потрібний клімат, але вже не на поверхні грунту, а в середині. Принцип використання простий, чорне агроволокно розстеляють на ділянку грунту, відведену для посадки, і в прорізані отвори садять розсаду або насіння. В результаті, зростання відбувається тільки в прорізаних отворах, в інших місцях через відсутність сонця нічого не росте, проте туди надходять вода і повітря. Завдяки властивості пропускати повітря, під агроволокном не відбувається процес гниття, тільки відмінний мікроклімат, і завжди тепла земля. До речі, ще одною перевагою чорного агроволокна є можливість зберегти чистоту плодів. Наприклад, якщо посадити на такий матеріал полуницю, вона завжди буде чистою і доглянутою, а видаляти бур’яни по шість разів на сезон не доведеться взагалі. До того ж агроволокно можливо використовувати протягом декількох сезонів, тому прибирати його на осінь не доведеться. Щоб повністю розкрити межі використання чорного агроволокна, наведемо ще один приклад. Якщо треба зробити з цілини город, не обов’язково перекопувати руками тонни землі, досить все застелити чорним агроволокном і можна навіть зробити посадку культур. Врожай буде в будь якому випадку, а трава і бур’яни через рік просто зникнуть через відсутність світла. Дуже зручно використовувати біле і чорне агроволокно одночасно, що дозволить позбутися від бур’янів і створити сприятливий мікроклімат не тільки в грунті, а й на поверхні ділянки. А сфери застосування обох типів, як бачимо, дійсно широкі, адже сад і город не єдине місце, де потрібні здорові, гарні і плодовиті рослини. Агроволокно знадобиться при оформленні галявини, газону біля будинку або при створенні садових стежок. Отже агроволокно є незамінним помічником в господарстві, адже допомогає менше приділяти уваги прополці та мати завжди квітучу зелень навколо будинку.

Бажаєте стать патнером Roofer?

Якщо Ви з кола людей, які цінують відповідальність у взятих на себе зобов’язаннях, орієнтовані на тривалі взаємовигідні партнерські відносини, піклуєтесь про клієнтів і репутацію компанії, тоді Ласкаво просимо в коло наших партнерів